Haber

Keçiören Belediyesi’nin Uzman Ekipleri Hasar Tespiti İçin Sahada

Keçiören Belediyesi tarafından görevlendirilen mimar, mühendis ve inşaat teknikerlerinden oluşan uzman teknik ekip, Hatay, Adıyaman ve Diyarbakır’da hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kurulan Taşınabilir Uyum Merkezlerinin düzenlenmesi ile devam eden çalışmalarda binaların ağır hasarlı, yıkılmış, hafif hasarlı veya hasarsız olduğu tespit ediliyor. Kolon ve kirişlerdeki hasar, burkulma, kesme ve çatlama gibi durumlar inşaat mühendisleri tarafından incelenir. İncelenen binaların hasar durumu belirlenerek bakanlığın sistemine bilgi girişi yapılıyor.

Depremin olduğu ilk günün ardından arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere gönderilen uzman ekiplerin artık hasar tespit çalışmalarına da katıldığını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “1. gün deprem oldu. Bakanlığımızın koordinasyonunda üç ayrı gruptan oluşan bir ekibi hasar tespit çalışmalarına katılmak üzere deprem bölgesine yönlendirdik. İnşallah özverili bir şekilde hasar tespit çalışmalarını tamamlayarak şehirlerimizin yeniden imarı için seferber olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu