Haber

Kayseri’de işler ‘yolda’

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ulaşıma özel önem verdiği Mustafa Şimşek Bulvarı’nı Nalçik Bulvarı’na bağlayacak yol hatları, şehrin ulaşım ağını artırmak ve daha konforlu bir ulaşım sağlamak amacıyla hayata geçirildi. doğu-batı hattında ulaşım da çizildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’nı Nalçik Bulvarı’na bağlayacak 7 kilometrelik yolunun 2 bin 700 metrelik son etabı tamamlanıyor.

MALATYA YOLUNA DİREK ULAŞIM

Asfaltlamanın ardından yol çizgileri çizilerek çalışmalarda sona gelindi ve 7 kilometre uzunluğundaki Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’nın 2 bin 700 metrelik son etabının da tamamlanmasıyla Malatya yoluna direkt ulaşım sağlanacak. Kılıçaslan, Köşk, Alpaslan ve Yıldırım Beyazıt mahallelerinden sağlanacaktır.

20 MİLYON TL YATIRIM

Kentin dört bir yanını geniş ve modern yollarla birbirine bağlamaya devam eden Önder Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’nı Nalçik Bulvarı’na bağlayacak yol için 15 bin ton asfalt kullandı. Alt yapı, üst yapı, taşkın kanalları üzerine yapılan köprüler ve yol yapım işleri için de harcanan yolun yatırım maliyeti yaklaşık 20 milyon TL oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu