Haber

Kadınlar İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek için sessiz oturma eylemi başlattı

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından kadınlar, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla sessiz oturma eylemi başlattı.

Adıyaman Demokrasi Parkı’nda kadınlar iki gün boyunca sessiz oturma eylemi yapacak. Oturma eylemi öncesinde ellerde bayrak ve pankartlarla bir basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklaması yapan Adıyaman İHH Kadın Kolları Başkanı Ayşe Tepe, vicdanlı sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ve anneler olarak İsrail’in Gazze Şeridi’nde gerçekleştirdiği katliama ‘dur’ demek için alanlarda olduklarını belirtti. 16 gün boyunca.

Tepe, “İşgalci İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının bir an önce durdurulması için bizimle aynı duyguları paylaşan herkesi harekete geçmeye davet ediyoruz. Devam eden saldırılarda okullar, camiler ve hastaneler vuruluyor, savaş yapılıyor” Dünyanın gözü önünde suçlar İşgalci İsrail yönetiminin askerleri tam 16 gündür Gazze Şeridi’ne saldırıyor, uluslararası hukuk kurallarını ve halkının onurunu hiçe sayıyor.

Dünya liderlerini, uluslararası sivil toplum kuruluşlarını, Birleşmiş Milletler’i, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ni, Uluslararası Ceza Mahkemesi’ni, İslam Birliği Örgütü’nü, Arap Birliği’ni, siyasi aktörleri ve kamuoyunu, bu durumun durdurulması için harekete geçmeye ve yaptırım uygulamaya davet ediyoruz. İşgal altındaki İsrail’in Gazze Şeridi’nde yaptığı soykırım. . “Filistinli kadın ve çocukların yanında olduğumuzu göstermek amacıyla 24 Pazar gecesine kadar bu bölgede sessiz oturma eylemi başlattığımızı kamuoyuna duyuruyoruz” dedi. – ADIYAMAN

haber-damal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu