Haber

İngiliz itfaiyesi, ihbar üzerine scooter’ın patlama görüntüsünü paylaştı ve uyardı

? İngiliz itfaiye teşkilatı, şarj edilmek üzere prizde bırakılan scooter’ın konutun içinde patladığını gösteren görüntüyü paylaşarak uyardı. Yetkililer, cihazların şarj olurken, evden veya iş yerinden ayrılırken gözetimsiz bırakılmaması gerektiğini belirtti.

Lityum pilli cihazların özellikle yanarken zehirli gazlar çıkardığını ve çok çabuk tutuştuğunu belirten İngiliz itfaiye teşkilatı, “Videoda görüldüğü gibi bir pil ısıl sızıntı yaptığında çok hızlı bir şekilde yangın çıkıyor ve kaçış yolunu kapatabiliyor. rotalar. Termal kaçak, pilin tahrip olmasına ve ciddi bir yangına neden olabilir. Termal kaçakların tutuşmadan önce birkaç gazın kaçmasına neden olabileceğini biliyoruz. Beyaz ve gri dumanlar zararsız değildir ve bu olayların gelişim hızı göz ardı edilmemelidir” dedi.

Yetkililer, 2023 yılında sadece Londra’da 48 elektrikli bisiklet ve 12 elektrikli scooter yangını olduğunu söyledi. Cihazların pillerinin sıcakken şarj edilmemesi gerektiğini vurgulayan yetkililer, “Şarj olurken üreticinin talimatlarına kesinlikle uyun, tavsiye ederiz. cihazları gözetimsiz bırakmamanız veya insanlar uyurken.”

haber-uludere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu